Dzień dobry

Mam zaszczyt przedstawić wszystkim blog matematyczny!? Tak, Blog matematyczny. Strona ta powstaje w ramach projektu „Matematyczne rewolucje”. Po przeczytaniu tego wstępu ktoś może powiedzieć:

– ale zaraz zaraz, no weź mi wytłumacz co w tym wszystkim jest takiego porywającego, przecież to wszystko będzie nudne jak przysłowiowe flaki z … itd.

A ja wtedy, jako osoba, która z matematyką ma tyle do czynienia co z pisaniem bloga (czyli nic), odpowiem, że to nie prawda. No dobrze, ktoś może nadal stwierdzić, że nie jestem przekonywujący. Zatem przejdźmy do konkretów. Jesteśmy grupką znajomych którzy będą popełniać wpisy na tym blogu. Do naszej elitarnej jednostki należą JAJ. Czyli ja, oraz KD, PB i ARZ. Brzmi bardzo tajemniczo, ale może kiedyś przedstawimy się swoimi prawdziwymi imionami.

Czego będą dotyczyły wpisy?

– no przecież powiedziałeś już że to blog matematyczny.

Tak, ale niezwykły. Nikt nie chce po raz kolejny, słuchać tego przy czym zasypia na lekcji. Dlatego my nie będziemy nudzić w swoich wpisach. Z tej strony będziecie mogli dowiedzieć się np. o co chodzi z niezwykłością liczby PI, a także czy da się ją zagrać. Zastanowimy się też czy istnieje wzór na to ile słoi jest w pniu drzewa, oraz co wspólnego ma słonecznik i koncert pianistyczny. Najbliższymi tematami będą wspomniane już wcześniej PI, a także historia starożytnej Grecji i matematycznych odlotów tamtejszych uczonych, oraz ile potrzebujesz czasu żeby przejść się na nogach na księżyc.

-ale…

To nie wszystko. Znajdziesz tu również ogrom ciekawych zagadek, a także będziesz mógł zmierzyć się z najfajniejszymi zadaniami ze zbiorów matematycznych. Osobiście na przykładzie zagadki udowodnię, że przy rachunkach przydaje się umysł humanisty.

Myślę że ten blog będzie ciekawą odskocznią od lekcji i każdy, nie tylko „As” matematyczny znajdzie tu coś dla siebie. Mam nadzieję że ten wpis przekona wszystkich wątpiących w sens istnienia bloga poświęconego matematyce.

Pozdrawiam

JA 🙂

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s